نوشته شده توسط:
  1. آیتیلاگز
  2. موبایل و تبلت
  3. ضد آب بودن آیفون 6s و 6s pluse

ضد آب بودن آیفون 6s و 6s pluse

بررسی تخصصی | موبایل و تبلت
ضد آب بودن آیفون 6s و 6s pluse

ضد آب بودن گوشی آیفون 6 اس و آیفون 6 اس پلاس را در این پست بررسی می کنیم. بعد از عرضه شدن 6s  و 6s pluse مانند همیشه ویدیوهایی منتشر شد که مردم آیفون را زیر سخت‌ترین آزمایشات خود قرار می‌دهند. یکی از این بررسی‌ها به منظور آزمایش ضد آب بودن یا نبودن این گوشی‌ها صورت گرفت که در کمال ناباوری 6 اس از بسیاری از این آزمایشات سربلند بیرون آمد.

چرا اپل اشاره ای به ضد آب بودن گوشی خود نکرده است؟

جواب این سوال بسیار ساده است، چون کارشناسان اپل افرادی باهوش و زیرک هستند. در چند مورد مشاهده شده است که شرکت‌های سازنده تلفن همراه بعد از این که اعلام می‌کنند موبایل‌های ضد آبی ساخته‌اند مجبور می‌شوند حرف خود را پس بگیرند چون خریداران این نوع موبایل‌ها سعی می‌کنند این ویژگی را آزمایش کنند و گاهی موبایل را چند ساعت زیر آب می گیرند تا ببینند ضد آب هست یا نه؟ و دربعضی موارد مشتری های خود را نیز به این دلیل از دست می‌دهند.

اما شرکت اپل ادعایی در این باره ندارد و در صورت عدم ضد آب بودن نمی‌توان کارشناسان این شرکت را سرزنش کرد. ولی کارشناسان آیفون 6s و 6s pluse  را طوری طراحی کرده اند که اگر آیفون خریدار در آب بیوفتد بگوید: واو آیفون من سالم مانده است!!

کلیپی از آزمایش ضد آب بودن آیفون 6 اس:

شرکت iFixit که محصولات مختلف را از نظر فنی مورد بررسی قرار می‌دهد بعد از بررسی آیفون 6s اعلام کرد که می‌توان گفت این موبایل تقریبا ضد آب است و کارشناسان هوشمند اپل با روشی متفاوت از سایرین محصول خود را ضد آب کرده‌اند.

گوشی‌های ضدآب عرضه شده توسط شرکت‌های مختلف برروی ضد آب کردن درگاه های موبایل و قسمت‌های خارجی آن تمرکز کرده‌اند اما شرکت اپل راهی ماهرانه‌تر را درپیش گرفته است و برروی ضد آب کردن قطعات اصلی آیفون تمرکز کرده است.

اپل در دورتادور قاب و کادر آیفون از ماده‌ای نرم و ضد آب مانند یک واشر استفاده کرده است که راه نفوذ را بسته است. همچنین تمام کابل‌های متصل کننده داخلی آیفون با یک پوشش ضد آب پوشانده شده‌اند.

طبق آزمایشات انجام شده آیفون 6 اس و 6 اس پلاس توان مقاومت زیر آب را تا یک ساعت دارند. با این حال شرکت اپل محافظ ضد آب را هم برای آیفون‌های جدید خود روانه ی بازار کرده است، بنابراین نمی توان به طور قطع گفت که آیفون‌های جدید کاملا ضد آب هستند.

برای بروز ماندن ما را در فیس بوک و گوگل پلاس دنبال کنید.