نوشته شده توسط:
  1. آیتیلاگز
  2. Gadgets
  3. رونمایی از هدست واقعیت مجازی بسیار ارزان قیمت VR KIT توسط مایکروسافت

رونمایی از هدست واقعیت مجازی بسیار ارزان قیمت VR KIT توسط مایکروسافت

دانش و فناوری | Gadgets
رونمایی از هدست واقعیت مجازی بسیار ارزان قیمت VR KIT توسط مایکروسافت

مایکروسافت پس از هدست واقعیت مجازی گوگل با نام کاردبورد، قصد دارد هدست واقعت مجازی ساده ای را را با نام VR KIT رونمایی کند.

این محصول ارزان قیمت 23 دلاری از جنس مقواست و کاربران با سر هم کردن آن و قرار دادن گوشی خود درون آن قادرند از واقعیت مجازی لذت ببرند. هدست واقعیت مجازی VR KIT با گوشی های هوشمند لومیا کار می کند و باید این گوشی های هوشمند را درون این هدست ها گذاشت.

شرکت مایکروسافت اپلیکیشن های مورد نیاز این هدست جدید خود را در کنفرانس هکاتون ماه جاری در روسیه معرفی می کند.

البته نا گفته نماند که مایکروسافت هدست واقعیت مجازی دیگری با عنوان هولولنز دارد که قابلیت های بسیار پیشرفته و فوق العاده ای دارد که به گفته متخصصان قرار است تحولی در دنیای واقعیت افزوده ایجاد کند.

در پایین دو کلیپ برای معرفی هدست واقعیت مجازی HoloLens را مشاهده می کنید:

واقعیت مجازی یا Virtual Reality که گاهی به اختصار VR نامیده می شود تلاشی توسط دانشمندان است که قصد دارند مرز بین واقعیت و دنیای مجازی را از میان بردارند. با کمک هدست واقعیت مجازی قادر خواهید بود به هرجایی بروید، هر شخصی را از نزدیک ببینید. تمام تلاش دانشمندان این بوده است که یک دنیای مجازی باور پذیری را به کاربران بدهند تا کاربران وقتی در این دنیای مجازی قرار دارند دنیای مجازی خود را واقعی بپندارند.
شرکت های متعددی از جمله سونی، مایکروسافت، گوگل و فیلیپس هدست های واقعیت مجازی خود را با امکانات متنوع ساخته اند و این فناوری نوین روز به روز در حال رشد کردن است.

برای بروز ماندن ما را در فیس بوک و گوگل پلاس دنبال کنید.