نوشته شده توسط:
  1. آیتیلاگز
  2. پرونده های دنباله دار
  3. سازه های ناشناخته و عجیب (قسمت سوم)

سازه های ناشناخته و عجیب (قسمت سوم)

دانش و فناوری | پرونده های دنباله دار
سازه های ناشناخته و عجیب (قسمت سوم)

در قسمت اول از این مجموعه با گوبکلی تپه ارمنستان آشنا شدیم. در قسمت دوم با ساکسی هوامان در پرو و سنگ‌های افسانه‌ای کارناک آشنا شدیم.

در این پست که سومین و آخرین قسمت از مجموعه قسمت‌های سازه‌های ناشناخته و عجیب است به بررسی چند سازه عجیب دیگر می‌پردازیم.

با آیتیلاگز همراه باشید و بروز بمانید.

کاراهونج، استون هنج ارمنستان

بررسی پدیده تازه کشف شده دیگری در ارمنستان. استان سیونیک و شهر سیسیان ارمنستان جنوبی. شهر سسیان در فاصله 220 کیلومتری جنوب شرقی از پایتخت ارمنستان یعنی ایروان قرار دارد. در نزدیکی آن یک فلات مرتفع است که صدها سنگ باستانی که وزن برخی از آنها به بیش از 50 تن می‌رسد، در مسافتی به طول بیش از 500 متر، امتداد دارند. نام این منطقه کاراهونج است که به استون هنج ارمنستان هم معروف شده است.

کاراهونج

عمر کاراهونج در حدود 7500 سال تخمین زده می‌شود، 4500 سال قبل از بنای استون هنج انگلستان. این جایگاه از 203 تخته سنگ بازالتی ساخته شده است. در مرکز این بنا دایره سنگی یا هنج قرار دارد.

نیکولاس هوراس:

مردم وقتی نام هنج‌های سنگی را می‌شنوند بیاد بنای استون هنج در انگلستان می‌افتند، اما صدها هنج یا دایره‌های سنگی وجود دارند که در جای جای اروپا پراکنده شده‌اند. اینکه آنها چه بوده‌اند و چه کاربردی داشته‌اند، هنوز هم یک راز است.

دانشمندان دانشگاه آکسفورد انگلستان در سپتامبر 2010 به نتایج جالب توجهی از این مکان دست یافتند. از بین سنگ‌های موجود در این منطقه روی 85 عدد از آن‌ها سوراخ‌هایی با زوایای مختلف وجود دارد. به عقیده دانشمندان دانشگاه آکسفورد کاراهونج یک رصدخانه نیز می‌توانسته باشد. مردمی که کاراهونج را بنا کرده‌اند با استفاده از حفره‌های موجود در این سنگ‌ها صورت‌های فلکی خاصی را مشاهده می‌کردند. شاید بتوان گفت این اولین تلاش انسان به شکل سیستماتیک است تا مکان خودش را در منظومه شمسی درک کند.

به عقیده برخی از دانشمندان طرح کلی سنگ‌های کاراهونج بر اساس صورت فلکی دجاجه، قو و یا کرکس ساخته شده است. خیلی جالب است که بدانید صورت فلکی دجاجه هزاران سال است که بین فرهنگ‌های سراسر جهان به عنوان نقطه ورود و خروج به دنیای آسمان‌ها مطرح شده است. یعنی مردم گذشته فکر می‌کردند که ما از ستاره‌ها آمده ایم و پس از مرگ به آن جا باز می‌گردیم. اما سوالی که مطرح می‌شود این است که چرا در سراسر جهان این افسانه‌ها دهن به دهن چرخیده است؟

دانشمندان معتقد‌اند که محور زمین هر 2500 سال یک تغییر ناگهانی یا آهسته دارد. تغییرات در محور زمین منجر به وقایع بسیار سخت و تخریب گسترده حیات می‌شود. برخی از دانشمندان معتقداند که مردمان گذشته کاراهونج و سوراخ‌های روی آن را برای پیش بینی تغییرات ناگهانی آب و هوا ایجاد کرده‌اند.

در مورد کاراهونج حقیقت دیگری نیز وجود دارد. غیر از ستون‌های سنگی که چند هزار سال قبل از میلاد مسیح ایجاد شده‌اند، سنگ نوشته‌هایی هم وجود دارند که متعلق به زمانی بسیار دورتر یعنی 10 هزار سال قبل از میلاد مسیح هستند. روی این سنگ نوشته‌ها هزاران و یا شاید صدها هزار تصویر شبیه انسان رسم شده است. برخی از این شکل‌ها بسیار با شکل انسان‌های دیگر متفاوت است. برخی از موجودات انسان مانند در این سنگ نوشته‌ها سری پیازی شکل و چشمانی اریبی دارند.

کاراهونج

بناهای باستانی

اگر به تصویر بالایی نگاه بکنید، این دو موجود عجیب نوعی بشقاب در دستشان گرفته‌اند. و گویی که بین زمین و آسمان شناور است. آیا ممکن است که این‌ها نشان‌دهنده بشقاب پرنده باشند؟ شاید بتوان جواب مثبت داد، شاید تعبیر بشقاب پرنده ای که سال‌هاست در بین مردم رواج داشته است از همین جا نشات گرفته باشد.

قلعه مرجانی فلوریدا

قلعه مرجانی فلوریدا

قلعه مرجانی فلوریدا در هومستد، فلوریدا، پنجاه کیلومتری جنوب میامی قرار دارد. این شهر که سابقاً در آن کشاورزی می‌‌شد منزلگاه یکی از اسرارآمیزترین بناها در آمریکای شمالی است. یک باغ سنگی که از قطعات حجاری شده مرجانی و باستانی ساخته شده که وزن بعضی از آنها به 30 تن میرسد. تشکیلات این مجموعه و طرح‌های پیچیده دیوارها و مجسمه‌های سنگی، با داشتن مساحتی به اندازه چندین هزار کیلومتر مربع، گردشگران را شگفت‌زده می‌کنند، اما بر خلاف سایر بناهای عظیم سراسر جهان، این مکان باستانی نیست.

دیوید چیلدرس:

اغلب اینطور گفته می‌شود که قلعه مرجانی فلوریدا، تنها بنای مگالیتی مدرنی است که تا به حال ساخته شده است.

اد لیتس کالنین سازنده قلعه مرجانی فلوریدا

در 1923 اد لیتس کالنین، یک مهاجر اهل لتونی، شروع به ساختن بنایی کرد که در ابتدا آن را پارک راک‌گیت نامید. ممکن است باور نکنید، اما لیتس کالنین اصرار می‌کرد که برای ساختن این بنای تأثیرگذار از ماشین‌آلات مدرن استفاده نکرده و در ضمن مدعی است که این کار را به تنهایی انجام داده است.

برخی ادعا می کنند که او او عاشق یک زن شده بود و می‌خواست این بنا را به یاد او بسازد. منتظر آن زن شد تا از اروپا بیاید و انتظار کشید و انتظار کشید، و آن زن هیچوقت نیامد.

اما سوال بزرگ این است که این مرد نحیف و کوچک چگونه هزاران کیلوگرم سنگ را به تنهایی جابجا کرده است؟

گفته شده است که لیتس کالنین با قدی که به سختی بیش از یک و نیم متر بود و با وزن 45 کیلوگرم فقط با استفاده از یک سه پایه لغزان چندین تن سنگ عظیم را حکاکی و جابجا کرده و بالا کشیده است.

پارک مرجانی فلوریدا

یکی از افراد محلی در مورد این شخص می‌گوید:

او شبانه کار می‌کرد، به هیچکس اجازه نمیداد تا کارش را تماشا کند و می‌گفت که از اسرار اهرام با خبر است.

اما لیتس کالنین دقیقاً به چه چیزی اشاره می‌کرد؟ آیا او مجدداً همان فناوری پیشرفته‌ای را کشف کرده بود که برای ساختن بناهای مگالیتی مانند کارناک یا ساکسی هوامان مورد استفاده قرار گرفت؟ و چرا دائماً گذشته و مصری‌ها را یادآوری می‌کرد؟

لیتس کالنین، تا زمان مرگش در سال 1951 به کار روی قلعه مرجانی ادامه داد. در خاطراتی که از خودش به جای گذاشت شرح می‌دهد که راز باستانی تبدیل سنگ‌ها به اشیاء بی‌وزن را کشف کرده بود. او در جزوه خودش به نام جریان مغناطیسی می‌گوید:

که جاذبه مانند یک آهنرباست و میتوانیم این نیروی آهنربایی را با یک جور نیروی رادیویی یا شاید فرکانس الکترومغناطیسی معکوس کنیم، می‌توانیم کاری کنیم که این سنگ‌ها به سنگینی قبلشان نباشند و بنابراین می‌توانیم بلندشان کنیم.

اما اگر لیتس کارلین دستگاهی ساخته بود که می‌توانست جاذبه را تغییر دهد، راز او چه بود؟ برخی می‌گویند که جواب این سوال در یک جعبه سیاه اسرارآمیز قرار دارد که در عکس‌ها قابل مشاهده است. جعبه‌ای که از آن زمان تاکنون ناپدید شده است.

جعبه سیاه مرموز در ساخت قلعه فلوریدا

لازم بذکر است یک ماشین مغناطیسی در زیر زمین خانه‌ لیتس کالنین پیدا شده است که بعدها تمام قطعاتش از هم جدا شدهاند.

ابزار مرموز در زیر زمین خانه برای ساختن پارک مرجانی فلوریدا

جان برندنبورگ:

با مشاهده این پارک مرجانی حدس می‌زنیم که تکنیک‌هایی برای استفاده از الکترومغناطیس برای بی‌اثر کردن جاذبه وجود دارد. این همان چیزی بود که انشتین به شدت به دنبالش بود. البته هدف چنین فناوری‌هایی این است که فضاپیماهای بزرگ را از جا بکند و در فضا جا به جا کنند.

حالا سوالی که مطرح می‌شود این است که، آیا امکان داشت که اد لیتس کالنین از ضد جاذبه بهره می‌برد تا سنگ‌های عظیم برای ساختن قلعه مرجانی را شناور و جابجا کند؟ اگر اینطور باشد، منشأ این دانش باورنکردنی کجا بود؟

اما با مرگ اد لیتس کالنین این راز به گور رفت و سوال‌های بیشمار ما را بی پاسخ رها کرد.

برخی معتقداند این یک فناوری فضایی است که اد لیتس کالنین، سازندگان اهرام مصر، کارناک، ساکسی هوامان، سنگ‌های افسانه‌ای کارناک و سنگ‌های عظیم گوبکلی تپه از آن با خبر بوده‌اند.

شاید موجودات فضایی پیش از رها کردن منظومه شمسی این آثار خارق العاده را از خود به جا گذاشته‌اند تا ما در آینده از حضورشان اطلاع پیدا کنیم.

پایان پرونده سازه های ناشناخته و عجیب. از این‌که با آیتیلاگز همراه بوده‌اید بسیار متشکریم.

در آینده با پرونده‌های علمی و جذاب دیگر با ما همراه باشید. برای اطلاع از زمان انتشار این پست‌ها ما را در فیسبوک و یا جی پلاس دنبال کنید.

قسمت‌های این پرونده جذاب:

برای بروز ماندن ما را در فیس بوک و گوگل پلاس دنبال کنید.