نوشته شده توسط:
  1. آیتیلاگز
  2. پرونده های دنباله دار
  3. سازه های ناشناخته و عجیب (قسمت دوم)

سازه های ناشناخته و عجیب (قسمت دوم)

دانش و فناوری | پرونده های دنباله دار
سازه های ناشناخته و عجیب (قسمت دوم)

در قسمت قبل از پرونده سازه‌های ناشناخته و عجیب با تپه گوبکلی ارمنستان آشنا شدیم. سازه‌ای عجیب که تصور ما را از قدمت بشر بسیار تغییر داد.

این سازه عجیب ارتفاعی بسیار زیاد دارد و به شکل بسیار ماهرانه حکاکی شده است. سوالی که در این‌جا مطرح می‌شود این است که این سازه‌ها از کجا استخراج شده‌اند؟ و چگونه به این دقت حکاکی شده‌اند؟

در این قسمت یعنی قسمت دوم از سازه‌های عجیب و ناشناخته به بناهای دیگر در مکان‌های جدید می‌رویم.

مکان جدیدی که قصد بررسی آن را داریم، مکانی در نیمه دیگر کره زمین و در کوهستان‌‌های پرو قرار گرفته است.

ساکسی هوامان در پرو

ساکسی هوامان

پرو منزلگاه طولانیترین رشته کوه جهان، رشته کوه‌های آند ستون فقرات آمریکای جنوبی است. در این مکان و در بین قله‌هایی با ارتفاع بیش از 6000 متر، قوم اینکا پایتخت خود را با عنوان کوزکو بنا کردند که بیش از 300 سال رونق داشت. بر فراز کوزکو در ارتفاعی بیش از 3600 متر، دژ باستانی ساکسی هوامان جلوه‌گری میکند که دیوارهای عظیم آن احتمالاً رازهایی در دل خود دارند که حتی به قبل از زمان قوم اینکا برمی‌گردند.

قوم اینکا

بناهای قوم اینکا

ویژگی ساکسی هوامان مانند بسیاری از مکان‌های اینکایی داشتن حجاری‌های حیرت انگیزی است که اعتبار همه آنها منسوب به قوم اینکا نیست. طبق قواعد باستان‌شناسی، فرهنگ کیلکه تقریباً هزار سال پیش بخش‌های قدیمی‌تر این جایگاه را بنا کرد. اما خود قوم اینکا بر این باورند که این مکان توسط قوم کهن‌تر و ناشناخته‌ای ساخته شد که رهبر آنها خدای قدرتمندی بود که از آسمان‌ها نازل شده بود.

خدای قوم اینکا

جیسون مارتل:

در افسانه‌های مردم آمریکای جنوبی خدایی به نام ویراکوچا وجود داشته که به دیدن مردم می‌آمده است. این خدا به مردم تمام فناوری‌های عجیب را بخشید. به اعتقاد آن‌ها این خدا ویژگی‌های فیزیکی متمایزی نسبت به مردم داشت، قدش بسیار بلند و موهای سرش سفید و پوستش رنگ پریده بود.

اما آیا این خدای وراکوچا واقعاً وجود داشت؟ آیا ممکن است این خدا همان مهمان فضایی مردم باستانی باشد؟ آیا ممکن است این بیگانه به دیدن کره زمین آمده باشد؟

برای جا به جایی یک سنگ یک تنی نیاز به 10 تا 20 مرد قدرتمند است. سنگ‌های ساکسی هوامان بعضا وزنی معادل 350 تن دارند. یعنی برای جا به جایی چنین سنگی به هزاران نفر نیاز دارید.

این سنگ‌های غول پیکر از فلدسپار، میکا و کوارتز تشکیل شده‌اند، بنابراین برای بریدن یا صاف کردن این سنگ‌ها به الماس نیاز است. سوالی که در این جا مطرح می‌شود که این است که در دنیای باستانی قدیم از چه فناوری‌ای برای بریدن چنین سنگ‌هایی استفاده می‌شده است.

غیر از بریدن این سنگ‌ها، روی هم سوار کردن و چیدن پازل وارشان واقعا خارق العاده است. در بعضی از سنگ‌ها نشانه‌هایی وجود دارد که انگار سنگ‌ها ذوب شده و بر روی هم قرار گرفته‌اند. این سنگ‌ها آنقدر دقیق و عالی روی هم قرار گرفته‌اند که حتی نمی توان یک کاغذ از بین آن‌ها عبور داد.

سنگ های ذوب شده برای قوم اینکا

قوم اینکا و سازه های ناشناخته

این سنگ‌ها به گونه‌ای دقیق و منظم روی هم برش داده شده‌اند که انگار آن‌ها را با حرارت بالا شکل داده‌اند. البته در بعضی از سنگ‌ها نشانه‌هایی از ذوب شدگی مشاهده می‌شود. در واقع این نوع چینش روی هم منجر شده است که بدون نیاز به هیچ نوع ملاتی این سنگ‌ها روی هم چیده شوند.

طبق افسانه‌ای که در مورد این محل وجود دارد، عامل این ساختمان یکپارچه یک پرنده است. افسانه‌ها می‌گویند که مخلوق بالداری یک ماده شیمیایی قوی را در منقارش حمل می‌کرد، ماده‌ای که قادر به ذوب کردن سنگ بود. جالب است که بدانید معنی لغت ساکسی هوامان، سر شاهین است.

اما آیا ممکن است طبق گفته‌های تئوریسین‌های نظریه‌های فضانورد باستانی، پرنده افسانه‌ای در حقیقت یک فضاپیما بوده که خلبانان آن در واقع بازدید کنندگان بیگانه‌ای بودند که از دید افراد محلی به خدا و یا سازندگان این بناهای عجیب شناخته شده‌اند؟

این که این بناهای راز آلود با انرژی ماوراء الطبیعی ساخته شده‌اند و یا با ماده شیمیایی مرموز سوال این جاست که چرا این چنین بناهایی ساخته شده‌اند؟ و هدف سازندگان آن چیست؟

سنگ‌های افسانه‌ای کارناک

این بار به جایی دیگر از دنیا می‌رویم، جایی جدید با بناهای عجیب تر. سنگ‌های افسانه‌ای کارناک که در خط ساحلی شمال غربی فرانسه واقع شده‌اند. مجموعه‌ای متشکل از بیش از 3000 تخته سنگ عظیم که به شکل‌های مختلف در بیش از 3 کیلومتر از فضای این ساحل گسترده شده‌اند.

افسانه کارناک

رابرت ام.اسکوچ:

داریم در مورد هزاران قطعه سنگ صحبت میکنیم که به صورت ردیفی، دایره‌ای، مربعی و مثلثی چیده شده‌اند. چرا مردم این کار را می‌کنند؟ چرا این همه وقت و انرژی را برای همچین چیزی صرف می‌کنند؟

سازه هایی مانند سربازان

طبق افسانه‌ای محلی، این مگالیت‌ها در اصل سربازان مهاجم رومی بودند که مرلین جادوگر آنها را به سنگ تبدیل کرد. اما اگر جادو باعث ایجاد این جنگل سنگی نشده باشد چه کسی یا چه چیزی این کار را کرده است؟

مرلین جادوگر

دیوید چیلدرس:

باستان شناسان معتقد‌اند مردمی که یک نسل بعد از غارنشین‌ها آمدند، این سنگ‌های غول‌پیکر را استخراج کردند که وزن بعضی از آنها به 350 تن نیز می‌رسد. اگر برای اولین بار به سنگ‌های کارناک نگاه کنید، با خود فکر می کنید که شکل آنها اتفاقی است. اما با بررسی دقیق‌تر می‌توانیم بگوییم که اکثر سنگ‌ها به شکلی برش خورده‌اند که با کره زمین مغناطیسی شده‌اند.

آهنرباهای سنگی؟ آیا ممکن است این سنگ‌ها به صورتی برش خورده و قرار گرفته باشند تا نوعی میدان ژئومغناطیسی را ایجاد کنند؟ اما چرا؟

به عقیده بسیاری از متخصصان، گردشگران و افراد محلی، کارناک یک مکان واقعاً پر انرژی است. اگر در راهروهای کارناک قدم بزنید، می‌توانید یک بار الکتریکی را حس کنید. طبق نظریه ای که به نام شبکه جهانی مغاطیسی وجود دارد، مکان‌های مشخصی از سیاره ما بیشتر از سایر مناطق حاوی نیروهای مغناطیسی هستند.

به شکل باور نکردنی مردمی که کارناک را ساخته‌اند اطلاعات قابل توجهی در مورد میدان مغناطیسی زمین و حالت قرار گیری سنگ‌ها برای مغناطیسی شدن داشته‌اند.

جیسون مارتل:

اتفاق جالبی که در همه بناهای مگالیتی در سرتاسر کره زمین مشاهده می‌کنیم این است که آنها در نقاط خاصی قرار گرفته‌اند که می‌توانستند یک شبکه انرژی جهانی را مهار کنند. در واقع نقاط مشخصی از کره زمین هستند که به عنوان گرداب‌های مقدس دارای انرژی بالایی هستند.

اهرام مصر، کارناک، تپه گوبکلی و بناهای بعلبک لبنان در واقع در محل‌های مخصوص و کدگذاری شده‌ای از زمین و در میدان مغناطیسی قوی ای ساخته شده‌اند.

بعضی‌ها معتقداند که انسان‌های پیشین با ساخت این بناها قصد داشتند جاذبه زمین را کنترل کرده و از رخ دادن برخی وقایع جلوگیری کنند.

یک واقعیت دیگر وجود دارد و آن این است که سه ساخته بشر وجود دارند که از فضا قابل رویت هستند. دیوار چین، کارناک و خطوط نازکا.

قوم نازکا

خطوط نازکا، توسط قوم نازکا بین شهرهای نازکا و پالیا در پرو کشیده شده‌اند. این خطوط تنها از بالا قابل مشاهده و شامل 70 شکل حیوان، انسان و حشره هستند. این شکل‌ها مساحتی به وسعت 500 کیلومتر مربع را پوشش داده‌اند.

در پژوهش‌های هوایی از سنگ‌های کارناک، پژوهشگران به چینش عجیب سنگ‌ها با فاصله زیاد پی بردند. در این مکان سنگ‌ها با استفاده از قاعده مثلث قائم الزاویه فیثاغورث یعنی مجذور a به علاوه مجذور b می شود مجذور c چیده شده‌اند. سازندگان کارناک چگونه از یک قضیه ریاضی پیچیده آگاه بودند!؟ قضیه‌ای که تقریباً 2000 سال بعد توسط ریاضیدان یونانی، فیثاغورث کشف گردید.

رابطه فیثاغورث و افسانه ها

سوالی که در این جا مطرح می شود این است که چه کسانی به اجداد ما گفته‌اند که این سنگ‌ها را اینگونه بچینند؟

بعضی از افراد معتقد‌اند موجودات فضایی از چینش این سنگ‌ها به این روش برای ایجاد یک میدان مغناطیسی قوی برای هدایت مسیرهای حرکتی خود استفاده کرده‌اند، در واقع کارناک حکم یک برج مراقبت را برای آن‌ها داشته است.

این دومین قسمت از مجموعه قسمت‌های سازه‌های ناشناخته و عجیب بود. در آینده قسمت‌های بعدی این موضوع را با ما دنبال کنید.

قسمت‌های این پرونده جذاب:

برای بروز ماندن ما را در فیس بوک و گوگل پلاس دنبال کنید.

پست های قسمت دار x

در حال مطالعه قسمت دوم از مجموعه پست های سازه های ناشناخته و عجیب هستید.

اگر مایل به اطلاع از زمان انتشار قسمت های بعدی این مطلب هستید نام و ایمیل خود را رد فرم زیر وارد کنید:

کپتچا
دریافت خبرنامه: