نوشته شده توسط:
  1. آیتیلاگز
  2. موبایل و تبلت
  3. سه مشکل بزرگ iOS 9 در آیفون 6 اس و دستگاه های اپل

سه مشکل بزرگ iOS 9 در آیفون 6 اس و دستگاه های اپل

بررسی تخصصی | موبایل و تبلت
سه مشکل بزرگ iOS 9 در آیفون 6 اس و دستگاه های اپل

اگرچه زمان زیادی از انتشار سیستم عامل جدید اپل یعنی iOS 9 نمی‌گذرد اما مانند هر سیستم عامل تازه معرفی شده‌ای این سیستم نیز با مشکلاتی همراه بوده است. بدون شک این سیستم عامل شامل ویژگی‌های مهم و جذابی بوده و از نظر کاربرانش قابل قبول می‌باشد ولی آن چنان بی‌عیب هم نیست. اپل در هفته های قبل به رفع برخی مشکلات iOS 9 پرداخت اما متاسفانه در حال حاضر مشکلاتی باقی مانده است. با این حساب اپل باید به فکر رفع مشکلات باشد تا دیگر موجب رنجش کاربران نشود.

با آیتیلاگز به سه مشکل iOS 9 اشاره می‌کنیم.

نوتیفیکیشن های ناموفق

ناتیفیکشن های ios 9

ناموفق بودن نوتیفیکیشن‌ها از مشکلات بزرگ سیستم عامل iOS 9 محسوب می شود و از روز اول انتشار آن نیز مشاهده شد. برخی گزارشات می گویند آیفون، آی‌پد و آی‌پاد‌لمسی هیچ نوتیفیکیشن یا همان اطلاعیه‌ای را ارائه نمی دهند. این موضوع واقعا برای کاربران آزار دهنده بوده و در روی برنامه‌های پیش فرض و جانبی تاثیر منفی می‌گذارد. نمونه این مشکل را می‌توان به اطلاعیه های جی‌میل، واتس‌اپ، فیسبوک و برخی دیگر اشاره کرد. اگرچه اپل برای این مشکل اصلاحیه‌ای را منتشر کرد اما متاسفانه همچنا برخی کاربران با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. تحلیلگران معتقد هستند اپل بزودی این مشکل را رفع می‌کند.

از کارافتادن ایمیل

ایمیل در ios 9

دومین مشکل در iOS 9 به ایمیل مربوط می‌شود. برخی کاربران این سیستم عامل در کنار عدم دریافت اطلاعیه‌ای درباره ایمیل متاسفانه ایمیلی نیز دریافت نمی‌کنند و با مشکل رو به رو هستند. البته کاربران در وب سایت سرویس‌های ارائه دهند ایمیل پیام را دریافت می‌کنند اما سیستم عامل iOS 9 این ایمیل را در دستگاه‌های اپل نشان نمی‌دهد. با وجود موجود بودن ایمیل در inbox اشخاص، کاربران به جای دریافت ایمیل با پیام خالی بودن inbux رو به رو هستند.

همچنین کاربران می‌گویند مشکلاتی در پیام‌های ارسالی و پیام‌های موجود در زباله دان نیز وجود دارد.

این مشکل بسیار خسته کننده بوده و اپل به کاربران توصیه می‌کند که حساب‌های قدیمی خود را دوباره فعال کنند. در ابتدا کاربران، شرکت‌های ارائه دهنده سرویس ایمیل را مشکل اصلی می‌دانستند اما در نهایت به اصل مشکل پی بردند. حال مشخص نیست که با پاک کردن حساب ایمیل و فعال کردن مجدد در دستگاه‌های IOS این مشکلات بر طرف خواهد شد یا خیر.

مشکل در iMessage

iMessage مشکلات در ios 9

مشکل سوم به پیام رسان iMessage آیفون مربوط بوده که اپل در ابتدا برای آن بروزرسانی منتشر کرد اما ناموفق بود. برخی کاربران گزارش کردند که iMessage در سیستم عامل iOS 9.0.2 با مشکل رو به رو بوده و کار نمی‌کند.

این مشکل مختص کاربران اپراتورهای همچون Sprint ،Verizon ،AT&T ،T-Mobile و Telus است. شنیده‌ها حاکی از آن است که دو شرکت اپل و T-Mobile در حال کار کردن برای رفع این مشکل هستند.

اپل می‌گوید تاحدودی توانسته منبع مشکل را پیدا کند اما رفع کامل آن کمی زمان بر است. بنابراین باید منتظر ماند تا هر چه سریع‌تر اپل مشکل مورد اشاره را رفع کرده تا کاربران به آسانی بتوانند از iMessage استفاده کنند.

نتیجه

شاید سیستم عامل جدید iOS 9 خیلی خوب باشد اما بهتر است کاربران iOS 8 و 7 فعلا بروز رسانی سیستم خود را انجام ندهند و منتظر بر طرف شدن مشکلات این سیستم عامل باشند.

اگر شما مشکل خاصی با IOS 9 دارید با ما در میان بذارید.

برای بروز ماندن ما را در فیس بوک و گوگل پلاس دنبال کنید.