نوشته شده توسط:
  1. آیتیلاگز
  2. بازی
  3. بازی جذاب و خاطره انگیز Super Mario، این بار در لباسی جدید Super Mario Maker

بازی جذاب و خاطره انگیز Super Mario، این بار در لباسی جدید Super Mario Maker

بررسی تخصصی | بازی
بازی جذاب و خاطره انگیز Super Mario، این بار در لباسی جدید Super Mario Maker

بازی Super Mario را به خاطر دارید؟ بازی ای جذاب که خیلی ها آن را در کامپیوتر، دستگاه های آتاری و سگا بازی کرده اند. این بازی خاطره انگیز توسط کمپانی Nintendo طراحی و توسعه داده می شود.

کمپانی نینتندو در آخرین سری از این بازی محصول Super Mario Maker را ارائه داده است. این بازی را هم می توانید به سبک قدیمی بازی کنید و هم می توانید بوسیله آن یک سوپر ماریو اختصاصی طراحی کنید. بازی ساخته شده را می توان با دوستان خود به اشتراک گذاشت و یا می توان بازی طراحی شده دیگران را بازی کرد.

super mario maker بازی ساز سوپر ماریو

Super Mario Maker در سپتامبر 2015 توسط کمپانی Nintendo برای کنسول بازی ویدئویی Wii U منتشر شده است.

بازی برای اولین بار در E3 2014 با عنوان ماریو ساز معرفی شد. ابتدا تصور می شد که این بازی به عنوان یک ابزار توسعه داخلی توسط Nintendo به کار گرفته شود. اما تیم فنی Nintendo به سرعت متوجه پتانسیل این ابزار به عنوان یک بازی شد و این ایده را به طراح ارشد بازی Takashi Tezuka ارائه نمود. در همین حال Takashi Tezuka مایل شد که این بازی را طراحی نماید. به محض دیدن ابزار ماریو ساز Tezuka متوجه شد که ارائه یک ابزار سطح گیری به بازار به صرفه تر از طراحی یک بازی می باشد. و این سر آغازی بر تولد Super Mario Maker بود.

در این بازی، بازیکنان می توانند بازی خود را بر اساس برادران سوپر ماریو، برادران سوپر ماریو 3، سوپر ماریو جهانی و سوپر ماریوی جدید (سوپر ماریو وارنر  U) سفارشی نموده و آن را بصورت آنلاین به اشتراک بگذارند. 

پس از انتشار این بازی، سازنده سوپر ماریو تحسین منتقدان از نظر رابط کاربری و ویرایش ابزار بازی را برانگیخت. این تحسین به اندازه ای بود که موجبات دریافت جایزه در رده های مختلف از نشریات بازی ویدیویی را فراهم آورد.

تریلر بازی super mario maker را در پایین تماشا کنید:

138000 نسخه از این بازی در کشور ژاپن به فروش رفته و چهارمین فروش برتر Wii U در سراسر جهان لقب گرفته است.

گیم پلی

سوپرماریو ساز (Super Mario Maker) یک بازی ویدئویی است که با ابزار موجود اجازه می دهد تا کاربران سطوح مختلف از سری بازیهای سوپر ماریو را ایجاد نموده و سپس آنها را با بازیکنان دیگر به اشتراک بگذارند.

بازی mario

در این بازی بازیکن می تواند سطح خود در گیم پلی و همچنین سبک بصری بازی را از طریق برادران سوپر ماریو، برادران سوپر ماریو 3، سوپر ماریو جهانی و سوپر ماریوی جدید (سوپر ماریو وارنر  U) و همچنین تغییر در رفتار دشمنان پایه گذاری نماید.

برخی از عناصر بازی به سبک خاصی محدود شده اند که دیگران نمی توانند آن را به ماریوی خود اضافه نمایند. علاوه بر عناصر سنتی ماریو مانند Goombas و لوله های پیچ و تاب دار بازیکنان قادرند تا عناصر مختلف را به روش های منحصر به فرد دستکاری نمایند. برای مثال، بازیکنان می توانند زمانی که دشمنان روی هم انباشته شده اند، پوسته به عنوان کلاه محافظ، توپ، شلیک Lakitu، پرتاپ سکه و بسیاری تنظیمات دیگر را شخصی سازی کنند.

ترکیبات فوق الذکر ممکن است با توجه به ابزار ویرایش بصورت تکی یا پشت سر هم مورد استفاده قرار بگیرند. این موارد اجازه می دهد تا بازیکن توانایی بزرگ شدن با قارچ، پرواز با دادن بال و ... را بصورت سفارشی برای خود داشته باشد. عناصر دیگر بازی عبارتند از صدا و جلوه های بصری در سطوح مختلف مانند پیام های صوتی ضبط شده که کاربر می تواند از آنها نیز استفاده نماید.

عناصر بازی به تدریج پس از صرف زمان در بازی معرفی می گردد و همه عناصر از ابتدا در اختیار بازیکن قرار نمی گیرد.

در پایین فیلمی از یک مرحله سخت طراحی شده توسط کاربران می بینید:

برادران سوپر ماریو منحصر به فرد هستند. تم رمز قارچ که دارای یکی از 100 نوع لباس ماریوی مختلف می باشد و از طریق چالش و بازی قابل دستیابی است.

علاوه بر این ها، ماریوی Amiibo - 8 بیتی چهره منحصر به فردی است که با یک قارچ بزرگ می تواند به غول ماریو تبدیل شود.

در این بازی با پشت سر گذاشتن 100 چالش در طی مراحل آن می توان به ابزار های مختلف دست پیدا کرد.

لازم به ذکر است که بازی های پیش ساخته ذخیره شده در بازی حاوی 10 چالش هستند و به سبک نسل های قدیمی سوپر ماریو جریان بازی پیش گرفته می شود.

بازی توسط Yosuke Oshino که قبلا به عنوان برنامه نویس در Pikmin ،Pikmin 2 کار می کرد کارگردانی شد. گروه موسیقی متن این بازی نیز از افرادی به نام های Koji Kondo ،Naoto Kubo و Asuka Hayazaki تشکیل گردید.

برای بروز ماندن ما را در فیس بوک و گوگل پلاس دنبال کنید.

بخش های مرتبط:
لینک کوتاه:
نام
ایمیل
متن
کپتچا
دریافت خبرنامه آیتیلاگز