نوشته شده توسط:
  1. آیتیلاگز
  2. سخت افزار
  3. هر آن چه که در مورد حافظه های SSD باید بدانید

هر آن چه که در مورد حافظه های SSD باید بدانید

بررسی تخصصی | سخت افزار
هر آن چه که در مورد حافظه های SSD باید بدانید

هارد ssd در کامپیوتر های دسکتاپ و لپتاپ فاکتور مهم و البته گران قیمتی است که روی برخی سیستم ها وجود دارد.

هارد ssd با افزایش سرعت محدودیت های بسیاری را از کامپیوتر های امروزی رفع کرده است. به عقیده برخی از متخصصان هاردهای ssd انتخاب های هوشمندانه و مهمی هستند که منجر به افزایش سرعت اجرای دستورات سیستم می شوند. در گذشته نه چندان دور این هارد دیسک ها قیمت بسیار زیادی داشتند ولی امروزه با کاهش قیمت این هاردها نسبت به گذشته تبدیل به یک انتخاب ضروری برای بسیاری از کاربران حرفه ای و نیمه حرفه ای شده اند.

هارد SSD مانند سایر محصولات کامپیوتری انواع مختلفی دارند و دانستن اطلاعاتی درباره این دیسک ها برای کاربرانی که می خواهند انتخاب هوشمندانه ای داشته باشند ضروری است.

آشنایی با حافظه SSD

هاردهای SSD حافظه هایی هستند که در تکنولوژی ساخت آنها قطعه ثابت و بدون حرکت بکار رفته است و برای ذخیره سازی و دسترسی سریع به داده ها استفاده می شود.  SSD ها دارای ظرفیت بالایی می باشند و در واقع می توان این حافظه ها را به مانند یک فلش مموری با ابعاد و گنجایش بیشتر تصور کرد. در اکثر دستگاه های امروزی از جمله لپتاپ، تبلت و حتی گوشی های با تکنولوژی بالا از این هارد استفاده می گردد. اطلاعات در SSD ها با سرعت خاصی خوانده و نوشته می شوند و در زمان خرید حافظه SSD باید به این نکته مهم یعنی سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات توجه نمود.

هاردهای SSD سریع تر، قابل اطمینان تر و بسیار کارآمدتر از دیسک های سخت معمولی (HDD) می باشند. اگر شما به دنبال سرعت بیشتر دستگاه خود هستید استفاده از یک درایو SSD برای شما مناسب و کارآمد خواهد بود. این درایوهای حالت جامد در طیف گسترده ای از مشخصات با ظرفیت های مختلف و در برندهای مختلف همانند سامسونگ، کینگستون و SANDISK و غیره در دسترس می باشند.

مزیت های SSD:

سرعت هارد درایو های ssdهارد های ssd صدای پایینی دارند

هارد های اس اس دی سبک هستند

یک کامپیوتر مجهز به SSD بسیار سریع تر از کامپیوتر های دیگر بوت می شود.

سرعت نصب و راه اندازی نرم افزارهای کامپیوتری افزایش می یابد.

فایل ها به سرعت اجرا و ذخیره می شوند.

عملیات کپی از تمامی فایل ها و انتقال داده ها به سرعت انجام می گیرد.

سرعت عملکرد SSD بالاست و میزان انرژی برق پایین تری استفاده می کند و همین ویژگی باعث طولانی شدن عمر باتری دستگاه شما می شود؛ در مجموع دستگاه های شما (کامپیوتر،لپتاپ،تبلت و گوشی) با سرعت چشمگیری کار می کنند.

برای بروز ماندن ما را در فیس بوک و گوگل پلاس دنبال کنید.