نوشته شده توسط:
  1. آیتیلاگز
  2. Gadgets
  3. کلید منزل خود را با ایمیل برای دیگران بفرستید!

کلید منزل خود را با ایمیل برای دیگران بفرستید!

دانش و فناوری | Gadgets
کلید منزل خود را با ایمیل برای دیگران بفرستید!

از زمانی که اسمارت فون ها پا به عرصه حیات گذاشتند هر روز جای وسیله جدیدی را می گیرند. الان گوشی ها به خوبی جای ساعت، ماشین حساب، دوربین، دفترچه یادداشت، کیف پول الکترونیکی و حتی بلیط اتوبوس و مترو را پر کرده اند.

اما شرکت های تولید نرم افزار پا را فرا تر از این گذاشته اند و موبایل ها را به کلید تبدیل کرده اند. فکر این که دیگر مجبور نباشیم کلیدهای متعددی را در جیب هایمان جا کنیم بسیار وسوسه انگیز است.

unikey کلید های دیجیتالی

برنامه اجرایی "unikey" که قابل نصب بر روی گوشی های Iphone، android و Blackbery است می تواند با جفت خود که بر روی در نصب می شود ارتباط برقرار کند و در را برایمان قفل و یا باز کند.

برای استفاده از این برنامه وقتی می خواهید در را باز یا بسته کن باید زبانه خارجی قفل الکترونیکی را لمس کنید. این برنامه با بلوتوث کارمی کند، و عملکردی بسیار سریع و ایمن دارد. 

اگر می خواهید می توانید با یک تاریخ انقضای مشخص کلید را با یک پیام به طور مثال به مهمان خود بفرستید؛ همچنین اگر کاربر موبایل خود را گم کرد می تواند قفل در را با موبایل جدید تنظیم کند. این قفل الکترونیکی دارای یک قفل فیزیکی هم می باشد که در مواقعی که موبایل در دسترس نیست می توان از آن استفاده کرد.

Lockitron کلید دیجیتال

برنامه بعدی در این زمینه "lockitron" نام دارد. این برنامه برای امنیت بیشتر از وای فای استفاده می کند و از طریق وب به قفل الکترونیکی در متصل می شود و آن را باز یا بسته می کند و از هر جای دنیا قابل فرماندهی است. با استفاده از این نرم افزار میتوانید کلید خود را از راه ایمیل به دوستانتان بفرستید!

sharekey کلید دیجیتال

جدیدترین و پیشرو ترین نرم افزار در زمینه قفل های دیجیتالی برنامه sharekey است. این اپلیکیشن‌ با فناوری NFC کارمی کند. با این برنامه فقط کافی است که موبایل خود را جلوی در تکان دهید. تفاوت این برنامه با برنامه هایی که با بلوتوث یا وای فای کارمی کنند در امنیت ان مقابل هکرها است. چون فقط از فاصله خیلی نزدیک عمل می کند.

این برنامه توسط یک متخصص ایرانی به نام دکتر صادقی در "انستیتو فرانفوهر" طراحی و اجرا شده است.

دکتر صادقی متخصص و برنامه نویس ایرانی

دکتر صادقی در این باره می گوید:

اگر NFC به گوشی‌های Iphone بعدی بیاید، نسخه iOS این اپلیکیشن هم نوشته خواهد شد.

با sharekey  می توان در یک زمان خاص به یک فرد مشخص مانند خدمتکار اجازه داد که برخی از درها را باز و بسته کند.

برای بروز ماندن ما را در فیس بوک و گوگل پلاس دنبال کنید.

بخش های مرتبط: حریم خصوصی
لینک کوتاه:
نام
ایمیل
متن
کپتچا
دریافت خبرنامه آیتیلاگز