نوشته شده توسط:
  1. آیتیلاگز
  2. موبایل و تبلت
  3. بررسی سامسونگ پی و سیستم های پرداخت موبایلی

بررسی سامسونگ پی و سیستم های پرداخت موبایلی

بررسی تخصصی | موبایل و تبلت
بررسی سامسونگ پی و سیستم های پرداخت موبایلی

پرداخت هزینه‌ها به کمک تلفن همراه هوشمند طرفداران بسیاری پیدا کرده است. بسیاری از کاربران بعد از آشنایی با تکنولوژی NFC و پرداخت هزینه‌ها با تلفن همراه شیفته آن شده‌اند.

اگر از تلفن همراه برای پرداخت هزینه‌های جاری خود استفاده کنید دیگر لازم نیست کارت‌های اعتباری مختلف را همراه خود جابه جا کنید؛ و با داشتن یک یک تلفن همراه می‌توانید ده‌ها کارت اعتباری را همیشه با خود داشته باشید. این کار هم سریع‌تر است و هم امن‌تر.

در طول سال گذشته برند‌های مطرح  تکنولوژی شیوه‌های پرداخت هوشمند خود را معرفی کردند، از جمله اپل پی، اندروید پی و اکنون سامسونگ پی. البته هنوز این شیوه پرداخت زیاد مورد قبول افراد واقع نشده است و باید مدتی صبر کرد تا جایگاه خود را بین کاربران پیدا کند. از طرف دیگر بانک های کمی در حال ارائه خدمات، پرداخت موبایلی هستند که امید است در آینده بیشتر شوند.

هفته گذشته سامسونگ سیستم پرداخت امن خود را به طور رسمی در ایالات متحده آغاز کرده است که برخلاف دیگر شرکت های ارائه دهنده خدمات پرداخت موبایلی با تکنولوژی انتقال امن مغناطیسی MCT کار می کند.

MCT توسط شرکتی به نام لوپ پی توسعه پیدا کرده، که اين شركت اوایل سال جاری به تملک سامسونگ در آمده است. با MCT اطلاعات پرداخت شما از طریق امواج مغناطیسی و به شكل رمزگذاری شده منتقل می شود و بدین ترتیب MCT امنیتی به مراتب بیشتر از NFC خواهد داشت.

تکنولوژی MCT قرار است با دستگاه های کارت خوان قدیمی کار کند. به گفته سامسونگ این تکنولوژی باید با 80 درصد کارتخوان های موجود در ایالات متحده بدون هیچ مشکلی وظیفه پرداخت را انجام دهد.

بنابر این نه تنها فروشندگان نیاز به دستگاه های جدید برای کار با آخرین تکنولوژی پرداخت موبایلی ندارند بلکه شما باید قادر باشید تا در بازار کوچک محلیتان هم بدون هیچ مشکلی با سامسونگ پی به پرداخت بپردازید.

البته گفته می‌شود که سامسونگ پی حتی با پایانه های NFC هم بدون مشکل کار می‌کند.

سامسونگ پی هم اکنون بر روی گلکسی اس 6، گلکسی اس 6 ادج، گلکسی اس 6 ادج پلاس و گلکسی نوت 5 در دسترس است.

استفاده از نرم افزار سامسونگ پی با دیگر نرم افزار های پرداخت موبایلی تفاوتی ندارد و در تمام این نرم افزار ها پس از باز کردن نرم افزار و وارد کردن رمز و یا اثر انگشت بلافاصله ارتباط با دستگاه برقرار و پرداخت تایید می شود.

متاسفانه ساعت‌های هوشمند اندرویدی قابلیت پرداخت موبایلی را ندارند این در صورتی است که اپل واچ این قابلیت را دارد که بسیار پر طرفدار بوده است.

کلیپ معرفی سامسونگ پی:

کلیپ آشنایی با سیستم اپل پی:

کلیپ آشنایی با سیستم اندروید پی:

نظر شما چیه؟ به نظر شما این سیستم‌های پرداخت کی تو ایران رواج پیدا می‌کنن؟

برای بروز ماندن ما را در فیس بوک و گوگل پلاس دنبال کنید.

بخش های مرتبط: samsung اپل
لینک کوتاه:
نام
ایمیل
متن
کپتچا
دریافت خبرنامه آیتیلاگز