نوشته شده توسط:
  1. آیتیلاگز
  2. پزشکی و سلامت
  3. از دست مصنوعی دارای حس تا دست مصنوعی مخصوص کودکان

از دست مصنوعی دارای حس تا دست مصنوعی مخصوص کودکان

دانش و فناوری | پزشکی و سلامت
از دست مصنوعی دارای حس تا دست مصنوعی مخصوص کودکان

شاید قطع عضو سخت ترین اتفاق ممکن برای هر انسان باشد، قطعا هیچ چیزی جای عضو قطع شده برای انسان را نمی گیرد ولی در این بین پزشکان سعی دارند این نقص عضو را با دانش و تلاش خود تا حدودی هر چند نا چیز جبران کنند.

تجربه حس لامسه با دست مصنوعی

دانشمندان همواره به دنبال راه هایی برای آسان ساختن زندگی افرادی که قطع عضو شده اند می گردند و تا به حال به موفقیت های چشم گیری دست یافته اند، با ما همراه باشید تا جدیدترین دست های مصنوعی را به شما معرفی کنیم.

حس لامسه با دست مصنوعی

دانشگاه Hopkins) Johns) به تازگی توانسته است از یک دست مصنوعی جدید رونمایی کند که می تواند حس لامسه را به فرد منتقل کند. در گذشته دست های مصنوعی زیادی ساخته شده بوده اند که با اعصاب باقیمانده دست و یا مغز ارتباط برقرار کنند، اما این دست علاوه بر این می تواند حس را هم به کمک سرور هایی در دست و مغز به فرد منتقل کند.

این دستگاه برروی فردی 28 ساله که قطع نخاع شده بود آزمایش شد و در کمال تعجب بسیار هم موفقیت آمیز بود و این شخص وقتی که کارشناسان به انگشت وی ضربه وارد می کردند به خوبی متوجه می شد به طوری که حتی چند بار کارشناسان سعی در فریب او داشتند ولی او تمام حس ها را از انگشت های خود دریافت می کرد.
اما این تکنولوژی هنوز جای پیشرفت دارد زیرا این حسگر ها فقط بر مکان های خاصی از دست تعبیه شده اند.

اما این دست مرحله ی جدیدی در دست های مصنوعی پدید آورده است و می تواند تا حدودی حس داشتن پوست و گوشت را به فرد منتقل کند و از حس ناخوشایندی که دست های مصنوعی دارند بکاهد، زیرا دیگر دست های مصنوعی فقط حرکت می کنند و فرد هیچ حس یا فشاری را احساس نمی کند.

دست هایی برای کودکان

دست مصنوعی برای کودکان

این دست ها برای کودکان ساخته شده است که با لگو، نوعی اسباب بازی کودکان همساز است. این دست ها که توسط "کارلوس آرتورو" از دانشگاه "اومو" سوئد ساخته شده است دیگر برای بچه ها ترسناک نیست و حس اعتماد به نفس را در کودکان قطع عضو بالا می برد. این دانشمند ادعا می کند که دوست دارد خلاقیت اين کودکان را به روشی اجتماعی و دوستانه رشد دهد.

دست مصنوعی با نیروی هیدرولیکی

دست مصنوعی با نیروی هیدرولیکی

محققان آلمانی توانسته اند دست مصنوعی جدیدی بسازند که همه ی مفصل های انگشتان آن بتوانند به راحتی حرکت کنند و کار برای افراد قطع عضو راحت تر شود.
این دست مصنوعی که "فلودی هند" (Fluidhand) نام دارد بسیار سبک است و قادر است حرکات طبیعی داشته باشد و کاربر می تواند هر انگشت را به طور مستقل حرکت دهد.

این دست مصنوعی بسیار پیشرفته که در5 سطح آزمایش شده است و کاربر توانسته است بدون اینکه به اشیا آسیبی وارد کند ان ها را به سادگی حمل کند.

برای بروز ماندن ما را در فیس بوک و گوگل پلاس دنبال کنید.

بخش های مرتبط:
لینک کوتاه:
نام
ایمیل
متن
کپتچا
دریافت خبرنامه آیتیلاگز