نوشته شده توسط:
  1. آیتیلاگز
  2. بازی
  3. معرفی بازی جذاب و هیجانی mad max

معرفی بازی جذاب و هیجانی mad max

بررسی تخصصی | بازی
معرفی بازی جذاب و هیجانی mad max

مکس دیوانه از سری بازی های سوم شخص اکشن، ماجراجویی و فضایی می باشد که سبک آن مبارزه در محیط آزاد بوده و بر اساس فیلمی با همین نام طراحی شده است.

این بازی در استودیوی Avalanche و توسط برادران وارنر و با هدف سلامت و سرگرمی تدوین شده است. بازی مکس دیوانه در تاریخ 1 سپتامبر 2015 توسط مایکروسافت ویندوز، پلی استیشن 4 و Xbox در شمال آمریکا، در 2 سپتامبر 2015 در استرالیا، 3 سپتامبر 2015 در نیوزلند و در 4 سپتامبر در اروپا منتشر گردید.

بازی جذاب و هیجان انگیز مکس دیوانه mad max

محیط این بازی در زمین های بایر پایان جهان (زمانی که دنیا به آخر رسیده است) و محیط هایی مانند دره، غار و بیابان تنظیم شده است.

داستان این بازی مستقل از سری فیلم های مربوط به مکس دیوانه می باشد. بازی مکس دیوانه به جای فیلم از جهان الهام گرفته و بازیکنان در آن باید به دنبال ماشین خود پیشرفت و در نهایت خودروی نهایی یعنی Magnum Opus را بدست آورند. در این بازی تاکید بر مبارزه می باشد. حدود 60% از فضای بازی به رانندگی و مبارزه با دشمنان اختصاص دارد. سفارشی سازی این مسئله باعث برجسته شدن این بازی نسبت به سایر بازیها گردیده است.

mad max cars ماشین های مبارزه ای در مکس دیوانه

البته استودیوی Avalanche به دلیل بی تجربگی در این بازی با چالش سبک مشابه در سایر بازیها مواجه بود. داستان این بازی و همچنین سایر بازیهای توسعه یافته توسط استودیوی Avalanche تقریبا مشابه هم به نظر می رسند و از این قبیل بازی ها می توان به Just Cause اشاره نمود.

در سال 2013 نسخه پلی استیشن 3 و ایکس باکس 360 این بازی به علت محدودیتهای گرافیکی سخت افزاری توسط نمایشگاه سرگرمی های الکترونیکی لغو شد. در اصل می بایست این بازی در سال 2014 منتشر می شد اما انتشار آن به سال 2015 به تعویق افتاد. این بازی یکی از چهار عنوان بازی بزرگ استودیوی Avalanche است که از زمان آغاز آن که سال 2003 بود سرانجام در سال 2015 منتشر گردید. توسعه بازیهای استودیوی Avalanche در سوئد انجام می گیرد اما یکی از بازیهای این استودیو با عنوان Just Cause 3 در آمریکا صورت گرفته است. 

مبارزات بازی مکس دیوانه mad max
پس از انتشار، این بازی مورد نقد و بررسی قرار گرفته است و بطور کلی از نظر محیط بازی، سبک مبارزه، گرافیک و ... مورد ستایش بوده، در حالی که از نظر طراحی و کارگردانی داستان مورد انتقاد واقع گردید.

گیم پلی

مکس دیوانه یک بازی ماجراجویی آخرالزمانی است که تاکید بر مبارزه فضایی دارد و در طول بازی باید کلی بکشید تا به شخصیت مکس دیوانه (برن فاستر) برسید. به گفته ناشر این بازی، بازیکن باید تا 60% از کمپین بازی را رانندگی نماید. سلاح هایی همچون شعله افکن ها، توپ و قلاب می تواند بر روی اتومبیل Magnum Opus اضافه شود. اتومبیل Magnum Opus را می توان با یک موتور V8 و سلاح ترکیب نمود تا بتوان دشمنان را بوسیله آن نابود کرد.

افزایش نیترو نیز برای شتاب یکی از نکات برجسته بازی است. هنگامی که بطور همزمان رانندگی کرده و هدفی نیز دارید بازی وارد حرکت آهسته می شود تا بتوانید هر دو کار را انجام دهید.

Chumbucket mad max همراه مکس دیوانه

با وجود اینکه بازی از نوع سوم شخص است، در عین حال شما می توانید آن را در حال رانندگی و مبارزه با دشمنان به اول شخص تغییر دهید. هنگامی که بازیکن از ماشین خارج می شود Chumbucket ماشین را تعمیر می نماید. به منظور تشویق به اکتشاف Magnum Opus می تواند در بیابان جستجو کرده قطعات خودرو را یافته یا از دشمنان ربوده و اتومبیل خود را بروزرسانی نماید. بعضی اوقات دشمنان در تلاش هستند تا به اتومبیل شما نزدیک شده و قطعات آن را بربایند اما بازیکن می تواند با افزودن برخی علایم خطر مانند خوشه در اطراف خودرو از این عمل جلوگیری کند.

دسترسی به صفحه گاراژ در طول بازی به بازیکن این اجازه را می دهد تا به هر دلیلی مانند تغییر و اصلاح موتور، شاسی، چرخ ها و رنگ به گاراژ مراجعه کند. هرچند که بروزرسانی اتومبیل از یک جنبه بر جنبه های دیگر اثر منفی می گذارد. به عنوان مثال بروزرسانی موتور سرعت حرکت را افزایش می دهد اما در تعادل اتومبیل تاثیر منفی می گذارد. زره پوش، سلاح ها و موارد دیگر فاکتورهایی برای سفارشی سازی در این بازی هستند. بازیکن می تواند با استفاده از تجربه و پیشرفت در بازی مهارتهای جدیدی کسب نماید.

بسیاری از گزینه های گیم پلی، مانند بازی در سکوت و بازی در هیجان در این بازی گنجانده شده است. برای مثال بازیکن می تواند با چاقو به همراه سکوت بازی نماید و بالعکس می تواند به همراه اسلحه هیجان بازی را افزایش دهد. در مکس دیوانه سلاح های مختلفی وجود دارد که می توانید برای شکست دشمنان از آن ها استفاده نمایید.

اگر هنوز در نصب و یا عدم نصب کردن این بازی تردید دارید فیلم زیر که گیم پلی مرحله اول بازی است را نگاه کنید:

برای بروز ماندن ما را در فیس بوک و گوگل پلاس دنبال کنید.