نوشته شده توسط:
  1. آیتیلاگز
  2. Gadgets
  3. غلط های املایی را حین نوشتن با یک لرزش ساده متوجه شویم

غلط های املایی را حین نوشتن با یک لرزش ساده متوجه شویم

دانش و فناوری | Gadgets
غلط های املایی را حین نوشتن با یک لرزش ساده متوجه شویم

امروز در آیتیلاگز قراره که یک گجت جالب و کاربردی رو با هم بررسی کنیم. خودکاری که هنگام نوشتن اشتباهات املایی و یا گرامری را به ما گوشزد می کند.

شاید باور کردنش سخت باشه ولی چنین خودکاری واقعا وجود داره و در مراحل توسعه و بهبود به سر می بره.

این وسیله جالب در واقع یک خودکار هوشمند به نام Lernstift است. این خودکار بوسیله سنسور های حرکتی از متن نوشته های شما مطلع می شود.

گجت هوشمندی که وظیفه خطایابی رو بر عهده داره

خطایابی این وسیله بر سه قسمت استوار است: نوشته های نا مفهوم، اشتباهات املایی، اشتباهات گرامری.

اگر اشتباهات نوشتاری شما زیاد و یا اگر خط بدی داشته باشید هیچ وقت سراغ این خودکار نروید چون این خودکار برای شما کابوسی از لرزش و الارم به همراه دارد.

گزارش خطا در این خودکار بر اساس لرزش و یا آلارم است. اگر شما حروف و کلمات را به شکل نا خوانا بنویسید یک آلارم کوتاه می شنوید. اگر هم خطای املایی داشته باشید یک لرزش کوچک و اگر خطای گرامری داشته باشید دو بار لرزش کوچک احساس می کنید.

به نظر می رسد این خودکار می تواند یک انقلاب در یادگیری نوشتن برای کودکان و کاهش خطای نوشتن در بزرگسالان باشد. البته به طور قطع این دستگاه ابتدا برای زبان های انگلیسی که بیشترین کاربران را دارند به بازار عرضه خواهد شد.

برای استفاده از Lernstift باید یک گوشی هوشمند همراه خود داشته باشید. طرز کار این گونه است که این خودکار با استفاده از سنسور های حرکتی خود داده ها را به گوشی منتقل می کند و گوشی پس از پردازش این داده ها در صورت وجود خطا با دادن سیگنال مناسب به خودکار هشدار مربوطه تولید خواهد شد. این فرایند برای گوشی های هوشمند و پر قدرت امروزی در کسری از ثانیه اتفاق می افتد.

ترکیب گوشی هوشمند و یک خودکار هوشمند برای کاهش اشتباهات املایی و گرامری

شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چرا این خودکار نیاز به گوشی هوشمند دارد؟ جواب این سوال ساده است، صرفه اقتصادی. برای پردازش و بررسی زیبایی نوشته و جلوگیری از خطاهای املایی و گرامری به Ram، Cpu، حافظه و یک دوجین سخت افزار دیگه به علاوه یک سیستم عامل نیاز داریم. تامین این همه سخت افزار و امکانات در یک خودکار کوچک کار سخت و هزینه بری است. در صورتی که همه این امکانات به شکل کامل و مناسب در گوشی های هوشمند ما موجود است. پس فکر خوبیه که برای کاهش قیمت این خودکار از گوشی های هوشمند استفاده شود.

یکی از قابلیت هایی که می تواند به این خودکار اضافه شود تبدیل متن نوشته شده به متن تایپ شده و ذخیره در گوشی هوشمند است.

به نظر شما این خودکار هوشمند می تونه مفید باشه؟

برای بروز ماندن ما را در فیس بوک و گوگل پلاس دنبال کنید.

بخش های مرتبط: خودکار ocr
لینک کوتاه:
نام
ایمیل
متن
کپتچا
دریافت خبرنامه آیتیلاگز