نوشته شده توسط:
  1. آیتیلاگز
  2. موبایل و تبلت
  3. با لمس سه بعدی آیفون 6 اس آشنا شوید (به همراه ویدیو)

با لمس سه بعدی آیفون 6 اس آشنا شوید (به همراه ویدیو)

بررسی تخصصی | موبایل و تبلت
با لمس سه بعدی آیفون 6 اس آشنا شوید (به همراه ویدیو)

ضربه زدن، کشیدن و چرخاندن برای همیشه تجربه استفاده از وسایل را در دنیای دیجیتال تغییر داد. تا پیش از این فرمان های لمسی فقط در فضاهای دو بعدی معنا داشتند، ولی در آیفون 6 اس و 6 اس پلاس با استفاده از لمس سه بعدی می توان کار کردن با دستگاه های لمسی را دگرگون کرد.

در جدید ترین نسخه از آیفون بعد جدید، بعد تشخیص میزان فشار لمس است، این قابلیت امکان انتخاب و بیرون آمدن را به کاربر می دهد.

لمس سه بعدی روی صفحه اصلی و نمایش برنامه ها iphone 3d touch

به عنوان مثال با لمس سه بعدی صفحه اصلی گوشی میان برهای ضروری در اختیار شما قرار خواهد گرفت. این قابلیت در داخل برنامه ها نیز کارایی دارد. استفاده از این قابلیت به این نحو است که به آرامی روی آیتم مورد نظر فشار می آوریم و با این کار در واقع محتوای مورد نظر خود را انتخاب می کنیم.

با لمس سه بعدی می توان موقعیت مکانی را بدون خارج شدن از محتوای جاری پیدا کرد و راحت تر به آن چه که مایلید دست پیدا می کنید.

عملیات لمس سه بعدی با کمک حسگرهایی درون صفحه نمایش انجام می پذیرد که میزان فشار دست را اندازه می گیرند و بر اساس میزان فشار عکس العمل مناسب را نشان می دهند. این سیستم  برای اولین بار به همراه سیستم عامل IOS 9 عرضه شد.

لمس سه بعدی و صفحه رتینا

در حالی که کاربرد لمس سه بعدی به ظاهر ساده است ولی عملیات مهندسی بسیار پیچیده ای در پشت صحنه در حال انجام است. حسگرهای محاسبه فشار درون لایه نوردهی صفحه نمایش رتینا جای گرفته اند. هر بار که شما به صفحه فشار می آورید حسگرهای موجود در این لایه تغییرات فاصله محافظ شیشه ای و لایه نوردهی صفحه نمایش را در مقیاس میکروسکوپی اندازه گیری می کنند. این اندازه گیری که با حسگر لمسی و حسگر شتاب سنج ترکیب شده است فرمان های سریع، دقیق و پاسخ گویی ممتد را برای اندازه گیری میزان فشار انگشت فراهم می آورند.

برای بازخورد لمس ها به سیستم ویبره ای متفاوت در آیفون نیاز است که به شکل ویژه ای طراحی گردیده است. در موبایل های عادی برای رسیدن به حداکثر قدرت باید 10 سیکل طی شود ولی در آیفون 6 اس، تنها در یک سیکل به حداکثر قدرت در ویبره می رسد. تفاوت ویبره های موجود در این سیستم از 10 میلی ثانیه تا 50 میلی ثانیه خواهد بود.

می توان گفت لمس سه بعدی مثال بسیار خوبی از هماهنگی سخت افزار و نرم افزار برای تجربه ای متفاوت است. امید است که این فرمان های چند بعدی، لمس را در این سری از گوشی های آیفون و نسل های بعدی دگرگون کند.

در پایان ویدیو معرفی لمس سه بعدی را ببینید:

برای بروز ماندن ما را در فیس بوک و گوگل پلاس دنبال کنید.

منبع: apple
بخش های مرتبط: خلاقیت اپل
لینک کوتاه:
نام
ایمیل
متن
کپتچا
دریافت خبرنامه آیتیلاگز