نوشته شده توسط:
  1. آیتیلاگز
  2. پزشکی و سلامت
  3. چگونه تکنولوژی به کمک سلامت شما می آید؟

چگونه تکنولوژی به کمک سلامت شما می آید؟

دانش و فناوری | پزشکی و سلامت
چگونه تکنولوژی به کمک سلامت شما می آید؟

همیشه از موبایل و وسایل الکترونیکی با عنوان دشمن سلامتی یاد می شود. بعضی ها هم یکی از راه های رسیدن به سلامتی را کنار گذاشتن تکنولوژی های موبایل، تبلت و اینترنت می دانند. اما در واقع کم تر کسی به آن ها اعتنا می کند و دلیل آن هم این است که اکثر افراد اعتقاد دارند فناوری کمک زیادی به زندگی روزمره انسان می کند. حال با آمدن محصولات نرم افزاری پزشکی این حرف چندان هم بی ربط نیست.

iSpO2 محصول شرکت masimo

iSpO2 محصول سلامتی

این محصول ساده در عین حال هوشمند است و توسط شرکت ماسیمو ساخته شده است. فقط لازم است دستگاه را به سوکت ۳۰ پینی iDevice های قدیمی (یا مبدل آن در نمونه‌های جدید) متصل کرده و گیره پلاستیکی آن را به انتهای انگشتتان وصل کنید. سپس چند لحظه صبر کنید که ضربان قلب و میزان اکسیژن موجود در خونتان بر روی صفحه ظاهر شود.

این محصول می تواند نموداری گرافیکی از اطلاعات بدنتان را در طولانی مدت به شما نشان دهد. شما می توانید این اطلاعات را به صورت فایل های csv در گوشی خود داشته باشید. کار دستگاه این گونه است که با تعدادی LED، نوری از یک طرف انگشت می تاباند و سپس حس گرهای طرف دیگر این نورها را دریافت می کنند و با توجه به میزان عبور و تغییر این نورها ضربان قلب و میزان اکسیژن موجود در خون را اندازه گیری می کنند.

Smart Activity Tracker محصول شرکت withings

شرکت ویتینگز همواره با محصولات جالب و شگفت انگیزخود و عرضه ی آن ها در نمایشگاه های CES نگاه مخاطبین را به خود جلب می کند. مانند ترازوی هوشمند خود که چندی پیش آن ها را به بازار عرضه کرد. ترازوی هوشمند شرکت ویتینگز که می تواند به شبکه ی بی سیم متصل شود.

ترازوی هوشمند با قابلیت اتصال به شبکه wifi

اما این شرکت آپ جدیدی را وارد بازار کرده است که می تواند به راحتی تعداد گام ها، میزان کالری مصرفی، تعداد پله هایی که بالا و پایین رفته اید و نحوه خوابتان را برایتان مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد.

اپلیکیشن سلامتیهمانطور که می بینید این دستگاه بسیار کوچک است و می توان به راحتی آن را درجیب گذاشت یا به بازو متصل کرد. اما برای اطلاع از نحوه ی خواب خود بهتر است آن را به مچ دست خود ببندید.

این محصول مانند محصول های مشابه خود می تواند از طریق بلوتوث یا دستگاه های اندروید یا IOS سینک شود و داده ها و اطلاعات خود را در اختیار شما بگذارد. همچنین این دستگاه اگر مدت زیادی فعالیت نداشته باشید از طریق تلفن همراه به شما هشدار می دهد و شما را به انجام فعالیت تشویق می کند. این دستگاه صفحه لمسی ای دارد که از طریق آن می توان مود کار وسیله را تغییر داد.

دستبند هوشمند شرکت گوگل ایکس

دست بند سلامتی گوگل ایکسشرکت گوگل بر روی دستبند هوشمندی کار می کند که مسولیت کمک به بیمار و پزشکش را دارد. این دستبند بسیار دقیق تر و بهتر از محصولات پوشیدنی دیگر عمل خواهد کرد.

این محصول که برروی مچ دست بیمار قرار می گیرد میزان ضربان قلب و نبض کاربر را اندازه گیری می کند و هر چند دقیقه درجه حرارت پوست بیمار را می سنجد؛ و اطلاعاتی همچون قرار گرفتن زیر نور خورشید را ثبت می کند. این دستگاه اطلاعات خود را هر چند دقیقه یک بار به روزرسانی می کند.

این دستگاه می تواند به پزشکان کمک کند که حتی بیرون بیمارستان هم وضعیت بیمار خود را زیر نظرداشته باشند. اندی کنراد سرپرست علوم پزشکی گوگل در مصاحبه تلفنی با بلومبرگ اشاره کرده است:

هدف شرکت گوگل ایکس از ساخت این گجت سلامتی این بوده که دستگاهی را تولید کند که برای بیماران تجویز شود و یا این که در تحقیقات دانشمندان علوم پزشکی مورد استفاده قرار بگیرد.

برای بروز ماندن ما را در فیس بوک و گوگل پلاس دنبال کنید.

بخش های مرتبط: خون
لینک کوتاه:
نام
ایمیل
متن
کپتچا
دریافت خبرنامه آیتیلاگز