نوشته شده توسط:
  1. آیتیلاگز
  2. موبایل و تبلت
  3. کیفیت صفحه نمایش در Galaxy note 5 و Galaxy S6 Edge plus

کیفیت صفحه نمایش در Galaxy note 5 و Galaxy S6 Edge plus

بررسی تخصصی | موبایل و تبلت
کیفیت صفحه نمایش در Galaxy note 5 و Galaxy S6 Edge plus

سامسونگ در تبلیغاتی که پیش از معرفی دو گوشی هوشمند جدیدش یعنی Galaxy note 5 و Galaxy S6 Edge+ داشت، بیان کرده بود که این دو گوشی از صفحه 2K که در نسل های قبلی گوشی های خودش استفاده کرده است بهره خواهد برد.

به عقیده برخی ها سامسونگ در گوشی های جدیدش در زمینه صفحه نمایش نتوانسته است به تغییرات مفیدی دست پیدا کند.

ولی براستی سامسونگی که همیشه پرچمداران متفاوتی در زمینه صفحه نمایش معرفی کرده است این بار حرف جدیدی برای گفتن ندارد؟ جواب منفی است.

سامسونگ در گوشی های جدیدش از صفحه نمایش OLED با رزولوشن 1440 و 2560 استفاده کرده است. نوع صفحه نمایش و رزولوشن آن با نسل قبلی تفاوتی نکرده است؛ ولی در عوض میزان روشنایی این صفحه نمایش افزایش چشم گیری داشته است.

افزایش روشنایی صفحه نمایش به معنای افزایش وضوح، شفافیت و خوانایی صفحه است. صفحه های روشن تر در محیط های پر نور بازده بهتری دارند.

غیر از افزایش روشنایی صفحه نمایش در پرچم داران جدید سامسونگ، این صفحه نمایش ها از نظر مصرف باطری نیز بهینه تر شده اند. همان طور که می دانید ظرفیت باطری Galaxy note 4 معادل 3220 میلی آمپر و ظرفیت باطری Galaxy note 5 معادل 3000 میلی آمپر است.

در ابتدا به نظر می رسید باطری سامسونگ  در پرچم داران جدیدش دچار ضعف شده است ولی با توجه به بنچ مارک های منتشر شده مشخص شده است که با توجه به اصلاحات صورت گرفته در صفحه نمایش گوشی های جدید با وجود کاهش ظرفیت باطری، باطری این گوشی ها کیفیت بالاتری دارد. این بنچ مارک را در پایین می بینید:

گلکسی نوت 5 و گلکسی 6 ادج پلاس

در مورد کیفیت صفحه نمایش ها همیشه جای بحث بوده است و برخی این اعتقاد را دارند که به احتمال زیاد پرچم داران تازه معرفی شده سامسونگ یعنی گلکسی نوت 5 و گلکسی اس 6 بهترین صفحه نمایش را در بین کل گوشی های معرفی شده تا الان داشته اند؛ ولی برخی این مساله را نمی پسندند و اعتقاد دارند هنوز هم گوشی های آیفون 6 و آیفون 6 پلاس بهترین صفحه نمایش های حال حاضر را به خود اختصاص داده اند.

برای بروز ماندن ما را در فیس بوک و گوگل پلاس دنبال کنید.