نوشته شده توسط:
  1. آیتیلاگز
  2. اخبار فناوری
  3. نمایشگر سه بعدی بدون نیاز به عینک / نسل جدید نمایشگرهای سه بعدی

نمایشگر سه بعدی بدون نیاز به عینک / نسل جدید نمایشگرهای سه بعدی

دانش و فناوری | اخبار فناوری
نمایشگر سه بعدی بدون نیاز به عینک / نسل جدید نمایشگرهای سه بعدی

صفحه نمایش سه بعدی‌ای را تصویر کنید بدون هیچگونه زاویه دید، بدون نیاز به هیچگونه عینک سه بعدی و قابل استفاده در زیر نور آفتاب؛ جالب نیست؟

بازگشت به آینده، این عنوانیست که دانشمندان به این فناوری داده‌اند. پیشرفت بزرگی در دنیای نمایشگرهای سه بعدی در حال رخ دادن است. فناوری‌ای که در گذشته تنها در فیلم‌های ژانر علمی و تخیلی قادر به دیدن آن بودیم.

فیلم بازگشت به آینده

 علت نامگذاری این فناوری  به بازگشت به آینده به این خاطر است که دانشمندان این ایده را از فیلم بازگشت به آینده برداشته اند؛ فیلم سال 1985 و به کارگردانی رابرت زمکیس. همانطور که می‌دانید این اولین بار نیست که دانشمندان از فیلم‌های ژانر علمی تخیلی ایده می‌گیرند. اختراعات جالب و جذاب بسیاری هستند که در ابتدا تنها یک فیلم تخیلی بوده اند.

عینک نمایش سه بعدی

دانشمندان در مورد نحوه کار کرد این تکنولوژی و عدم نیاز آن به  عینک سه بعدی گفته‌اند:

به دلیل وجود یک آینه متحرک در هر پیکسل از این نمایشگر که قادر است لیزر را  از محدوده بینایی انسان عبور دهد تصویری که در چشم راست ایجاد می‌شود  با تصویری که در چشم چپ ایجاد می‌شود متفاوت است؛ درنتیجه شما یک تصویر سه بعدی بدون نیاز به عینک را  تجربه می‌کنید.

پیشگامانِ صنعتی کردن این فناوری نیزبه وضوح بسیار بالای این نمایشگرها اشاره کرده‌اند و نقطه تمایز آنرا علاوه بر وابسته نبودن بیننده به عینک، وضوح بالا دانسته‌اند.

البته ممکن است برای آماده سازی تصاویر مناسب برای چنین نمایشگری نیاز به دوربین‌های بیشتری بود؛ و اساسا باید در فیلم‌برداری نیز تغییرات اساسی صورت گیرد.

برای بروز ماندن ما را در فیس بوک و گوگل پلاس دنبال کنید.

منبع: dailymail
بخش های مرتبط:
لینک کوتاه:
نام
ایمیل
متن
کپتچا
دریافت خبرنامه آیتیلاگز