نوشته شده توسط:
  1. آیتیلاگز
  2. معماری
  3. 7 قصر بسیار زیبا و معروف جهان

7 قصر بسیار زیبا و معروف جهان

لنزو | معماری
7 قصر بسیار زیبا و معروف جهان

در گذشته قصرها محلی برای زندگی اشراف‌زادگان و پادشاهان بودند. در دنیای امروز دیگر کمتر جایی قصر جدیدی ساخته می‌شوند.

قصرهای قدیمی دیگر یا تخریب شده‌اند یا بدلیل خطرناک بودن و خطر خراب شدن غیر قابل بهره وری و سکونت هستند.

در این بین هستند قصرهایی که برای بازدید گردشگران و یا اهداف خدماتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این پست آیتیلاگز با هشت قصر معروف و شناخته شده جهان آشنا می‌شوید.

1- انگلستان، قصر دانشگاه هاروارد

قصر دانشگاه هاروارد

این قصر صدها سال محل زندگی خانواده ثروتمند هاروارد بوده‌است. قصر خانواده هاروارد در واقع به عنوان بزرگترین قصر کل انگلستان شناخته می‌شود و شامل پارک، فضای سبز و باغ است.

2-  ایتالیا، قصر گواتا

قصر گواتا ایتالیا

این قصر واقع در شهر سن مارینو کشور ایتالیاست و به عنوان نماد این شهر محسوب می‌شود. این قصر در حدود 1000 سال پیش ساخته شد و در ابتدا به عنوان یک زندان غیر قابل نفوذ برای مجرمان خطرناک از آن استفاده می‌شد.

3- اسکاتلند، قصر آلن دونن

قصر

این قصر در جزیره آلن دونن و برای مقابله با حملات وحشیانه وایکینگ‌ها در 700 سال پیش ساخته شده است. این قصر بسیار زیبا یکی از جالب‌ترین جاذبه‌های اسکاتلند است که در میان کوهستان‌های این جزیره محاصره شده است. این قصر در حدود 5 بار بازسازی شده است و برای اسکاتلندی‌ها بسیار مهم است.

4- روستای دورست انگلستان، قصر کرفه

قصر کرفه

ساخت و استفاده از این قصر ماجرای طولانی ای دارد. این قصر که در روستای دورست در کشور انگلستان واقع شده است در ابتدا دژ نظامی رومانیایی‌ها بوده است.

در ادامه حیات این قصر و پس از بازسازی‌های متعدد این قصر تبدیل به زندان شهر شد. هرچند که امروز این قصر تقریبا تخریب شده است ولی گردشگران زیادی را به این روستای کوچک جذب می‌کند.

5- فرانسه، قصر چمبرد

قصر

این قصر را شاه فرانسیس برای نزدیک بودن به قصر معشوقه‌اش ساخت، ولی بعدها تبدیل به محل اسکان شکارچیان شد.

این قصر بزرگ 440 اتاق و 365 شومینه دارد و یکی از بزرگترین قصرهای فرانسه است.

6- رومانی، قصر پلس

قصر

این قصر که پیش از قصر بودن یک اثر هنری و فوق العاده می‌باشد در کوه‌های کارپاسیان کشور رومانی واقع شده است. برای ساخت این قصر از معمارانی از جای جای جهان استفاده کرده‌اند. مجارستانی‌ها نجار بودند، برای سنگ‌کاری از ایتالیایی‌ها کمک گرفته شد، رومانیایی‌ها بالکن‌ها را ساختند، برای نقاشی از فرانسوی‌ها کمک گرفته شد و برای پخت آجرها ترک‌ها کمک کردند.

در واقع هر متخصصی که روی این قصر کار کرد در کار خود بهترین بود. در پایان کار کارگران و تکنیسین‌های این قصر برای ارتباط با این همه متخصص به 14 زبان می‌توانستند حرف بزنند.

7- ژاپن، قصر هیمه جی

ژاپن

این قصر به درنای سفید معروف است، که شامل 83 ساختمان چوبی است. ساخت این قصر به قرن 14 هجری باز می گردد. در این قصر یک مکانیزم امنیتی عجیب وجود دارد. راه روهایی که به تالار اصلی قصر می رسند، آنقدر تو در تو و پیچیده هستند که دزدن و متجاوزان در بر خورد با آن ها باز از نیت پلید خود منصرف می‌شوند.

برای بروز ماندن ما را در فیس بوک و گوگل پلاس دنبال کنید.