نوشته شده توسط:
  1. آیتیلاگز
  2. نرم افزار
  3. 5 دانستنی در مورد وایبر: معرفی وایبر، حریم خصوصی در وایبر، بلاک و رفع بلاک مخاطبان، مخفی کردن آنلاین بودن در وایبر، نصب وایبر بر روی pc

5 دانستنی در مورد وایبر: معرفی وایبر، حریم خصوصی در وایبر، بلاک و رفع بلاک مخاطبان، مخفی کردن آنلاین بودن در وایبر، نصب وایبر بر روی pc

بررسی تخصصی | نرم افزار
5 دانستنی در مورد وایبر: معرفی وایبر، حریم خصوصی در وایبر، بلاک و رفع بلاک مخاطبان، مخفی کردن آنلاین بودن در وایبر، نصب وایبر بر روی pc

معرفی وایبر:

همان طور که اکثر مخاطبان آیتیلاگز اطلاع دارند viber یک نرم افزار مکالمه و دریافت و ارسال متن و تصویر رایگان است و توسط شرکت وایبر مدیا طراحی و پشتیبانی می‌شود.

وایبر در سال 2010 ابتدا برای گوشی های آیفون به بازار آمد. در سال 2011 نسخه اولیه اندروید آن معرفی شد و دو سال پس از آن یعنی در سال 2013 نسخه اندروید کامل تری از آن منتشر شد.

وایبر قابلیت نصب بر روی انواع سیستم ها از قبیل اندروید، IOS، ویندوز فون، بلکبری، سیمبیان و pc رو دارد. همچنین امکان ایجاد اتاق های چت گروهی و مکالمه های طولانی مدت صوتی و تصویری به صورت رایگان در این نرم افزار گنجانده شده است.

مسائل مربوط به حریم خصوصی:

مسائل حریم خصوصی در وایبر همیشه به عنوان یک راز سر بسته باقی مانده بوده اند. در هنگام ثبت نام در نرم افزار وایبر باید قوانینی را بپذیریم که ضمن آن وایبر حق ذخیره اطلاعات تماس و مکالمه های کاربران را برای مدت طولانی برای اهداف پشتیبانی و بهبود سرویس ها برای خود محفوظ می‌داند. در ضمن شرکت وایبر توسط چند نفر از افراد ارتش رژیم صهیونیستی تاسیس شد. هر چند تغییراتی در مدیریت این نرم افزار پدید آمده است ولی شنیده ها هنوز از سرمایه گذاری چند شخص صهیونیستی بر روی این نرم افزار خبر می‌دهند.

بلاک و رفع بلاک کاربران:

برای بلاک کردن یک کاربر در وایبر انگشت خود را در وسط صفحه قرار داده و صفحه را به سمت چپ می‌کشیم. در منو کشویی باز شده گزینه منو (سه مربع) را انتخاب، و از آن جا بر روی گزینه block کلیک می‌کنیم.

برای رفع بلاک از کاربران نیز در صفحه اصلی وایبر بر روی گزینه سه خط سمت راست پایین صفحه کلیک کرده و از آن جا گزینه Settings و از آن گزینه Privacy را انتخاب می‌کنیم. از صفحه باز شده گزینه Block List را انتخاب کرده و لیست مخاطبان بلاک شده را مشاهده می‌کنیم. برای خارج کردن هر کاربر از حالت بلاک بر روی unblock مقابل اسم کاربر بلاک شده کلیک می‌کنیم.

مخفی کردن آنلاین بودن کاربر:

در صفحه اصلی وایبر بر روی گزینه سه خط سمت راست پایین صفحه کلیک کرده و از آن جا گزینه Settings و از آن گزینه Privacy را انتخاب می‌کنیم. از صفحه باز شده گزینه تیک Share 'online' status را بردارید. توجه داشته باشید که در هر 24 ساعت فقط یک بار امکان تغییر این گزینه را دارید. برای جلوگیری از ارسال seen پس از خواندن مطلب توسط شما در همین لیست می‌تونید تیک گزینه send 'seen' status را بردارید.

نصب وایبر بر روی pc:

برای نصب وایبر بر روی کامپیوتر های شخصی حتما باید وایبر را بر روی گوشی هوشمند خود نصب کرده باشید. پس از اطمینان از نصب بودن viber بر روی گوشی هوشمند خود برنامه viber مخصوص ویندوز را از بخش دانلود سایت viber.com دانلود کنید. پس از کامل شدن دانلود این نرم افزار شروع به نصب آن کنید.

وقتی به مرحله زیر رسیدید کلید Yes را انتخاب کنید

نصب وایبر بر روی pc کامپیوتر شخصی

وقتی به این مرحله رسیدید ابتدا کشور ایران و سپس شماره موبایل خود را وارد کنید

وارد کردن کشور ایران در نرم افزار وایبر

در این مرحله یک کد به گوشی شما ارسال می شود، آن را در کادر نصب وایبر بر روی pc خود وارد کنید

کد فعال سازی وایبر بر روی گوشی ارسال می شود

در این مرحله وایبر شما در کامپیوتر با موفقیت نصب شد.

توجه داشته باشید که در وایبر نصب شده در ویندوز قادر به ویرایش پروفایل خود و یا ارسال ویدئو نیستید.

برای بروز ماندن ما را در فیس بوک و گوگل پلاس دنبال کنید.

بخش های مرتبط: viber حریم خصوصی
لینک کوتاه:
نام
ایمیل
متن
کپتچا
دریافت خبرنامه آیتیلاگز